מחלת אלצהיימר, מחלה נוירודגנרטיבית המתאפיינת בירידה קוגניטיבית ואובדן זיכרון, היא אחת האתגרים הרפואיים המשמעותיים בעידן המודרני. טיפולים רבים ננקטים להאטת התקדמות המחלה, אך עדיין אין תרופה מוחלטת. בשנים האחרונות, נחקר השפעתם של מי אלקליין על מחלת אלצהיימר, וממצאים ראשוניים מראים תוצאות מבטיחות.

 מהי מחלת אלצהיימר?
מחלת אלצהיימר נגרמת על ידי הצטברות חלבונים בלתי תקינים במוח, המובילה ליצירת רובדים וסבכי חלבון שמפריעים לתפקוד התקין של תאי המוח. המחלה מתאפיינת בדמנציה המתקדמת ובסופו של דבר מביאה למוות. הגורמים לשינויים אלו במוח נובעים בעיקר מלחץ חמצוני, שבו חוסר איזון בין חמצונים לנוגדי חמצון יוצר נזק לחלבונים, שומנים ו-DNA.

האם יש תרופה לאלצהיימר?
למרבה הצער, עדיין אין תרופה מוחלטת למחלת אלצהיימר. רוב התרופות הקיימות מתמקדות בהקלה על הסימפטומים ובהאטת התקדמות המחלה. אחת המגבלות העיקריות בטיפול היא המחסום הדם-מוח, שמונע חדירת תרופות רבות למוח. חמצן הוא אחד החומרים היחידים שיכול לחדור את המחסום הזה ביעילות.

למה מי אלקליין חשובים לחולי אלצהיימר?
אנחנו בניים מ 70% מים. אנחנו חיים בתוך אקווריום של מים. לכן חשיבות איכות המים שגפנו מכיל יש השפעה מכרעת לבריאותינו. מי אלקליין הם מיים חיים ומאפשרים תיפקוד טוב יותר של תאי גופינו. מי אלקליין מספקים חמצן ונוגדי חמצון שיכולים לחדור את מחסום הדם-מוח ולסייע בהגנה על תאי המוח מפני נזק חמצוני. הם תומכים בתהליכים המטבוליים והנוירולוגיים החיוניים, ומסייעים בהפחתת הלחץ החמצוני במוח. כמו כן, מי אלקליין עשויים לסייע בתיקון תאים פגומים ולמנוע נזק נוסף.

מחקרים וממצאים
מחקרים שונים הראו כי שתיית מי אלקליין יכולה להפחית את הלחץ החמצוני במוח ולשפר את התפקוד הנוירולוגי. נמצא כי מי אלקליין יכולים לחדור את מחסום הדם-מוח ולספק נוגדי חמצון חזקים למוח. מחקר משנת 2015 שפורסם ב"Journal of Current Alzheimer’s Research" מציע שמי אלקליין עשויים לסייע בשמירה על בריאות המוח בגיל מאוחר יותר. 

 

תקווה חדשה
הממצאים המחקריים מצביעים על כך שמי אלקליין עשויים להוות תקווה חדשה לחולי אלצהיימר. הם מציעים גישה חדשנית ובטוחה להפחתת הלחץ החמצוני במוח ולתמיכה בתהליכים הנוירולוגיים החיוניים, מה שעשוי להאט את התקדמות המחלה ולשפר את איכות החיים של החולים.

 

מוצרי AlkaViva, המובילים בתחום מי האלקליין והטכנולוגיה המתקדמת לטיהור מים, מציעים מגוון רחב של פתרונות לשיפור איכות המים והבריאות. לרכישה ולפרטים נוספים אודות מכשירי מי אלקליין ומוצרים נוספים. אנו כאן לכל שאלה והתייעצות

מחקרים 
https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0171192#references