תכירו את הטיפול שישנה לכם את החיים:

פוסט טראומה, המכונה גם הפרעת דחק פוסט טראומטית או באנגלית, PTSD, היא תגובת הגוף והנפש לאירוע קשה שהותיר את רישומיו על האדם שחווה אותו באופן שמלווה אותו, גם זמן רב אחרי סיומו של האירוע מעורר הטראומה. אירוע טראומתי יכול להיות מלחמה, תקיפה מינית, אובדן של אדם קרוב, תאונה, התעללות רגשית ועוד. הרפואה הקונבנציונלית מציעה לסובלים מפוסט טראומה טיפולים פסיכולוגיים בשילוב עם טיפול תרופתי. עבור רבים מהסובלים מפוסט טראומה, טיפול זה אינו מספק מענה והם נשארים עם הקושי לבדם. תרפיית המימדים, היא שיטת טיפול אשר מצליחה להגיע לשורשי התת מודע ולחולל בו את השינוי. השיטה שמבוססת על יסודות הרפואה הסינית, חוקי הפיזיקה ומסורות יהודיות עתיקות, הצליחה לשנות את חייהם של אלפי אנשים הסובלים מפוסט טראומה ולהחזיר להם את שלוות הנפש ובריאות הגוף.

מהי פוסט טראומה ומהם תסמיניה?

הפרעת דחק פוסט טראומטית יכולה לפגוע בכל אדם ובכל גיל. במדינת ישראל, בה רבים מהתושבים חווים אירועי טרור, אי יציבות ביטחונית ומלחמות, אחוז גבוה מהאוכלוסייה לוקה בפוסט טראומה. על פי נתוני מחקר מ-2020, כל חייל שלישי בישראל סובל מפוסט טראומה. שכיחות ההפרעה באוכלוסייה הכללית היא 8 אחוזים, אולם 5 עד 15 אחוזים מאוכלוסייה הכללית חווים סימפטומים שונים של פוסט טראומה, ביניהם: חרדה, דיכאון, פגיעה בקשב והריכוז. התסמינים של הפרעת פוסט טראומה נחלקים ל-3 קבוצות עיקריות: 1. חודרניים: שחזור אירוע הטראומה שוב ושוב באמצעות מה שמכונה "פלאשבק"- האדם חש כאילו האירוע הטראומתי מתרחש שוב, או שחזור האירוע בסיוטי וחלומות לילה. 2. המנעותיים: ניסיון להימנע ממקום או אירוע המזכיר את האירוע מחולל הטראומה, אם למשל האירוע היה פיגוע בתל אביב, הימנעות מהגעה לתל אביב. אם האירוע מחולל הטראומה היה פגיעה מינית מגבר, הימנעות מיצירת קשרים עם גברים וכן הלאה. 3. שינויים בקוגניציה ובמצב הרוח: חוסר יכולת להיזכר בטראומה, האשמה עצמית, הפרעות שינה, הפרעות תיאבון, התנהגות תוקפנית , דריכות יתר ועוד. \

מהי תרפיית המימדים?

הזיכרונות שלנו נצרבים בתאים שלנו ופורקים מטענים שליליים וחיוביים, במקרה של הפרעת דחק פוסט טראומתית, התאים שלנו צרובים בזיכרונות כואבים, אשר גורמים לעודף או חוסר באנרגיה בגופנו ולכן משבשים את איזון הגוף והנפש. הטיפול בתרפיית המימדים חודר אל הזיכרונות התאיים האלו וכדי לנקות אותם מהמטענים הוא פועל בשלושה הליכים: 1. הליך רגשי: רגשות הם ביטוי של מצבנו הנפשי, תגובתנו לגורמים ואירועים חיצונים. שמחה, כעס, רגשות אשם אלו הם רק חלק ממנעד הרגשות שלנו. 2. הליך תחושתי: התחושות הן, הביטוי הפיזי של הרגשות הפנימיים שלנו ושל המפגש שלנו עם העולם החיצוני כאב, הנאה, קור וחום הם חלק מן התחושות שלנו. 3. הליך מנטלי: תבניות החשיבה של כל אחד מאיתנו, המשקפות כיצד אנו קולטים ומפרשים את העולם. הן המרכיבות את התודעה שלנו. התודעה שלנו גם היא נחלקת לשכבת המודעת ולשכבה שאינה מודעת, או כפי שפרויד כינה זאת "תת מודע".

כיצד מתבצע הטיפול בתרפיית המימדים?

תרפיית המימדים מבוססת על יסודות הרפואה הסינית, חוקי הפיזיקה ומסורות יהודיות עתיקות. גופנו מכיל 12 תעלות אנרגיה (מרידיאניים), החוצות את גופנו לאורך ולרוחב, ומזרימות אנרגיה חיונית אל האיברים הפנימיים שבגופנו. כשאדם בריא (גוף ונפש), תעלות המרידיאניים נקיות מחסימות ומאפשרות זרימת אנרגיה בקלות. חסימה באחת התעלות, גורמת להפרעה בזרימת האנרגיה אשר פוגעת בתפקוד של הגוף ולכן גורמת לכאבי גוף ונפש ולחולי. רגשות שליליים מודחקים, טראומות הם אחת הסיבות השכיחות לחסימת מרידיאניים. הטיפול בתרפיית הממדים מתחבר אל התת מודע, מאתר את הסיבות לחסימות ומתיר אותן. בשלב הראשון מתקיים מפגש בין המטפל למטופל, במהלכו מתבצע תשאול המסייע להגדיר את מטרת הטיפול. התשאול נעשה על ידי שיחה ברמת המודע וכן ברמת התת מודע, בהיבט האנרגטי, באמצעות בדיקת שריר או בדיקת מטוטלת.

כיצד תרפיית המימדים מסייעת לסובלים מפוסט טראומה?

על פי תרפיית המימדים, רוב בני האדם סובלים בצורה זו או אחרת מפוסט טראומה. כולנו עברנו אירועים שהותירו בנו רישומים חזקים, צלקות וכאבים. בניגוד לעולם הישן, אז כשאדם חווה משבר או קושי, הוא חש שייכות לקהילה, שבט אשר סיפקו לו רשת בטח. היום אנו חיים בעידן בו הבדידות הולכת ומתרחבת ואנשים רבים חשים שאין להם עם מי לחלוק את הרגשות הקשים. מנגנוני התמיכה הקהילתיים נשחקו ולכן קיימת עלייה בהפרעת פוסט טראומה ובכלל בתופעות של חרדה ודיכאון באוכלוסייה הכללית. כשאדם נחשף לאירוע מחולל טראומה, התגובה האבולוציונית שלו למה שהוא חש כסכנה היא "הלחם או ברח". במצב זה, הדם זורם מהמוח לשרירים כדי לאפשר לגוף לברוח ולכן יש פחות דם במוח. בנוסף הנשימה מתגברת ולחץ הדם עולה. תגובות אלו הנמשכות לאורך זמן כפי שקורה בהפרעת פוסט טראומה, גורמות לאי שקט ולפגיעה בריאותית. תרפיית מימדים מטפלת במשקעים וזיכרונות תאיים שהטביעו מצב קיומי הישרדותי של סכנה אצל בני האדם ולכן כשאנו משחררים את אותם מטענים, מערכת ההישרדות האוטומטית המופעלת במצבים לא רציונליים, מתאזנת מאליה.