סובלים מפצעי בגרות?

הכירו את הטיפול הטבעי שיעזור לכם:

פצעי בגרות, או בשמם הלועזי, אקנה, הם פצעונים מציקים ולעיתים מוגלתיים שעוטפים את עור הפנים ומכונים בסלנג "חצ'קונים". הפצעים יכולים להופיע גם, בגב העליון ובבית החזה. אקנה היא מחלת עור השכיחה בעיקר בגיל ההתבגרות (מכאן שמם, פצעי בגרות), אולם  עלולה להופיע גם בגילאים מאוחרים יותר, בקרב גברים ונשים. חומרת הפצעים וכמותן משתנה מאד לאדם, תופעת האקנה נמשכת מספר שנים והולכת ושוכחת ככל שהגיל עולה. עם זאת, בדרגות חומרה גבוהות היא נחשבת למחלה כרונית ועלולה לגרום לצלקות ודלקות עור גם בגיל מבוגר יותר.

איך מטפלים באקנה?

נגעי אקנה מתפתחים סביב זקיקי השיער, הם יכולים להיות דלקתיים או לא דלקתיים. הגורמים להיווצרותם רבים, ביניהם: גורמים הורמונליים, סתימת פתח זקיק השערה, קילוף לא תקין של תאי עור חיצוניים (אפיתל), עלייה ביצירת חלב בבלוטות החלב או זיהום חיידקי.

הופעת אקנה, גורמת סבל רב, פוגעת בדימוי העצמי של הסובלים ממנה ועלולה להיות בעלת השלכות חברתיות בגיל ההתבגרות .הטיפול הקונבנציונלי באקנה, ממושך ומשלב בין טיפולים קוסמטיים לתרופות. במקרים קלים מתחילים בטיפול מקומי, נקודתי במקומות הנגעים. במקרים קשים יותר, אשר עלולים  להשאיר צלקות לאורך שנים, נהוג ליטול תרופות כמו בנזואיל, פראוקסיד, אנטיביוטיקה ואף נטילת הורמונים. הטיפולים אינם מעלימים את האקנה, אלא מביאים לשיפור. יתרה מזאת, ישנם מטופלים רבים אשר סובלים מתופעות לוואי של התרופות ומחפשים חלופות.

יותר ויותר מטופלים ברחבי העולם, גילו את דרך הטיפול הטבעית והנעימה באקנה, פצעי בגרות ונגעים באור. שיטת טיפול המבוססת על טכניקה של גלי אינפרה אדום, הוכחה מדעית כיעילה לטיפול במגוון רחב של מחלות ובעיות רפואיות ובהן גם, דלקות עור, נגעים ואקנה.

מהי שיטת אינפרה אדום לטיפול באקנה ?

טכנולוגיית אינפרה אדום ארוך, היא סוג של אנרגיה הקיימת בשמש ובכל היצורים החיים. כאשר חפצים סופגים חום, הם פולטים גלי אינפרה אדום. גם גוף האדם פולט גלים אלו, בטווח של 9 מיקרון. הטכנולוגיה מבוססת על מוליכי אינפרה אדום המפיצים חום החודר  לעומק גוף האדם, מעלה את חומו וגורם הזעה. ההזעה מסייעת בתהליך ניקוי רעלנים מהגוף. כשמולקולות המים בגופנו נחשפות לתנודות גלי האינפרה אדום הרחוק, נחלשים הקשרים בין ביניהן וכך משתחררים רעלנים.

אחד הגורמים להיווצרות אקנה, הוא סתימה בפתח בלוטות החלב, המונעת גישה של חמצן וגורמת להיווצרות בקטריות הגורמות לדלקות. הדלקות מתבטאות בפצעים על העור. כלומר, הגוף זקוק לחמצן, כדי לחסל את הבקטריות הגורמות לאקנה. גלי החום של אינפרה אדום, הוכחו כיעילים לטיפול בנגעים ופצעי עור ובעיקר באקנה משום שהם מסייעים להיווצרות חמצן ולניקוי רעלים אשר הורג את הדלקת ומביא לחיסול הפצעים.  שיטת טיפול זו לאקנה, יעילה מאוד, שכן אינה פולשנית או כואבת, לא גורמת לתופעות לוואי, לא משאירה כוויות וצלקות ולמעשה מהווה טיפול טבעי בגלי אור.

אילו סוגי טיפול בגלי אינפרא אדום קיימים?

משך הטיפול בגלי אינפרה אדום משתנה בהתאם למצבו האינדיווידואלי של המטופל ולסוג המכשיר, אולם הינו טיפול קצר הנמשך בין 15 ל-40 דקות. שתי השיטות השכיחות והיעילות ביותר לטיפול באמצעות גלי אינפרה אדום הן , טיפול בסאונת אינפרה אדום או  טיפול נקודתי, באמצעות מנורות חום, המקרינות על האזור הפגוע בגוף.

סאונת אינפרה אדום: סאונת Far Infrared, פועלת על טכנולוגיית אינפרה אדום ארוך ובנויה בצורת אוהל אטום, אליו נכנס המטופל כשראשו נשאר בחוץ. הטיפול נמשך בין 15-20 דקות במהלכן המטופל מזיע וגורם להגברת חילוף חומרים וניקוי רעלים.

מנורת שולחן אינפרה אדום: מנורת השולחן (Sky Eye  או מנורת 200 וואט), משתמשת באותה טכנולוגיית של סאונת Far Infrared ומייצרת את אותו אורך גל. המנורה מאפשרת טיפול נקודתי באזור הנגוע, חודרת לעור גם דרך הבגדים ולכן קלה לשימוש ונוחה. גלי האינפרה אדום של המנורה, מסייעים בריפוי פצעים, זירוז ייצור קולגן (אנטי אייג'ינג) וטיפול בדלקות. הטכנולוגיה מאושרת על ידי ארגון הבריאות העולמי.