סאונה- לא מה שחשבתם:

אנו נוהגים לחשוב על סאונה כמקום מפנק ומרגיע לצורכי פנאי ושעשוע, אבל לסאונה בגלי אינפרא אדום רחוק, יש יתרונות בריאותיים. הכירו את שיטת הטיפול במחלות ובעיות רפואיות רבות:

מראשית האנושות, בני אדם נהגו להתחמם במערות ולהבעיר אש כדי לשרוד. בימי הביניים נהוג היה לבנות בורות הזעה, אשר באמצעות חום הגורם להזעה, נעשה תהליך של ניקוי רעלים מהגוף. גם בעידן המודרני, ברחבי העולם (בעיקר ביפן), נהוגים חדרי הזעה וסאונות אשר מסייעים לחילוף חומרים וניקוי רעלים.

חברת Med Ben Technology, היא היבואנית הבלעדית בישראל של סאונת Relax, של חברת,  Far Infrared(בעלת הפטנט העולמית). סאונה זו, זכתה להכרת הממסד המדעי והוכחה כבעלת יעילות לטיפול במחלות ובעיות רפואיות רבות.

מהי סאונת Far Infrared?

סאונת Far Infrared, פועלת על טכנולוגיית אינפרה אדום ארוך. אינפרה אדום רחוק הוא סוג של אנרגיה הקיימת בשמש ובכל היצורים החיים. כאשר חפצים סופגים חום, הם פולטים גלי אינפרה אדום. גם גוף האדם פולט אינפרה אדום בטווח של 9 מיקרון. טכנולוגיה זו, משמשת אינקובטורים לתינוקות בבתי חולים וכן בענף החקלאות בתחום גידול ביצי תרנגולות וצבים.

הטכנולוגיה מבוססת על מוליכי אינפרה אדום, המפיצים חום החודר עד לעומק בגוף האדם,  מעלה את חום הגוף וגורם להזעה. כך הגוף מנקה את עצמו מרעלנים. התהליך מתרחש כשמולקולות המים בגופנו, נחשפות לתנודות גלי האינפרה אדום הרחוק. תנודות אלו גורמות להיחלשות הקשרים בין המולקולות וכך משתחררים רעלנים רבים המצויים בהן. החום מביא להרחבת כלי דם חסומים ומסייע להוצאת חומרים מזיקים מהגוף באמצעות זיעה ושתן.

איך זה עובד?

סאונת Far Infrared, בנויה כאוהל אטום, אליו נכנס המטופל כשראשו נשאר בחוץ. הטיפול נמשך בין 15-20 דקות במהלכן המטופל מזיע וגורם להגברת חילוף חומרים וניקוי רעלים.

בעשורים האחרונים הצטברו ראיות מדעיות רבות, המוכיחות את יעילות הטיפול בסאונת אינפרא אדום ארוך, למגוון מחלות ובעיות רפואיות ובהן: שיכוך כאבים, ירידה במשקל, אסטמה, צלוליטיס, לחץ דם גבוה, שיגרון, טחורים, אקנה, כוויות, דלקות ועוד.