המים שישנו לכם את החיים

מים הם חומר הגלם החיוני ביותר לקיום החיים, ומהווים כ-70% ממסת גוף האדם. כלומר אנחנו חיים בתוך אקווריום וחשיבות איכות המים הוא מכרעת ופועל יוצא של בריאות הגוף. חשיבות המים לבריאות היא בלתי ניתנת לערעור אך בעולם שבו איכות המים הולכת ופוחתת, חשוב למצוא פתרונות לשמירה על בריאותנו. בשנים האחרונות, נכנסו לשימוש המונחים "מים חיים מי אלקליין, שהפכו למושג מוכר בתחום הבריאות . 

היתרונות הבריאותיים של מים אלקליין

מיי אלקליין הם מים אלקליניים, שעוברים תהליך אלקטרוליזה על ידי מכונות סינון מיוחדות. התהליך מפרק את מולקולות המים ומסיר מהם כימיקלים וחומרים מזיקים, תוך שהוא משאיר את המים במצבם הטהור והאיכותי ביותר. "קנגן" ביפנית משמעותו "חזרה למקור", וזהו בדיוק המטרה של המים האלה – להחזיר את המים לצורתם הטהורה והבריאה ביותר.  מים אלקלייניים הם מים בעלי pH גבוה מ-7, כאשר רוב מי הברז הם חומציים או ניטרליים במקרה הטוב. וזו הסיבה שמים אלה מסייעים באיזון רמת ה-pH בגוף.

תהליך ייצור מי חיים מי אלקליין

המים האלקלייניים מיוצרים באמצעות תהליך היינון, שבמהלכו מתרחשים שינויים משמעותיים במבנה המולקולרי של המים. התהליך כולל החלפת חלקיקי החומצות במים במינרלים כמו סידן ומגנזיום, יצירת מים עם תכונות נוגדות חמצון, והפרדה בין אשכולות המולקולות ליצירת מולקולות קטנות יותר. תהליך זה מגביר את יכולת הספיגה של המים בגוף, תורם לניקוי חומצות מהגוף ומשפר את תפקוד קרום התא.

 השפעות בריאותיות והגנה נגד חמצון

 מים אלה נחשבים לבריאים במיוחד בשל תכולתם הגבוהה של אנטי-אוקסידנטים, המסייעים בהפחתת תהליכי החמצון בגוף. תהליך החמצון ידוע כגורם להאטת התרבות התאים ולהזדקנות ביולוגית. מי אלקליין , העשירים באנטי-אוקסידנטים, יכולים להפחית את רמת החומציות בגוף, מה שמסייע בהאטת תהליך ההזדקנות שיפור ברמות האנרגיה, זיכרון טוב יותר, עור בריא יותר, ירידה במשקל  הפחתת עייפות שרירים ושיפור הבריאות הכללית. 

1. הידרציה משופרת: מים אלקליניים נספגים בגוף בצורה יעילה יותר, מה שמסייע להידרציה מיטבית.

2. תרומה לבריאות הכללית: מי קנגן מסייעים בשמירה על רמת pH מאוזנת בגוף, מה שתורם לבריאות הכללית.

3. ניקוי והסרת רעלים: שתיית מי קנגן תורמת לניקוי הגוף מרעלים ומזיקים.

4. שימושים נוספים: מעבר לשתייה, מי אלקליין משמשים גם לבישול, ניקיון ואף לטיפוח העור.

מים של גן עדן: יתרונות הבריאות של מי אלקליין

מערכת סינון המים מספקת מים אלקלייניים, המציעים יתרונות בריאותיים רבים ותורמים לאיכות המים ולבריאות הגוף. כאן כמה מהיתרונות המרכזיים של שתיית מי קנגן ממערכת זו:

הריגת חיידקים: מערכת סינון המים מסוגלת להרוג חיידקים שנמצאים במים, מה שמבטיח מים נקיים ובטוחים לשתייה.

סינון פלואוריד וכלור: המערכת מסננת עד 95% מהפלואוריד והכלור הנמצאים במים, מה שמסייע להפחית חשיפה לחומרים אלו שיכולים להיות מזיקים ברמות גבוהות.

שמירה על מינרלים: לעומת מערכות סינון אחרות, מי קנגן  שומרים על המינרלים החיוניים במים, מה שמבטיח שהמים שאתם שותים עשירים בחומרים המזינים.

הוספת יונים: מי קנגן מועשרים ביונים שמסייעים לשיפור תפקוד הגוף ולתחזוקת בריאות טובה יותר.

ניקוי רעלים ושיפור תפקוד התאים: המים עוזרים לנקות רעלים מהגוף ולשפר את תפקוד התאים, מה שמסייע לגוף להישאר בריא וחזק.

רדיקלים חופשיים והגנה על הגוף: רדיקל חופשי הוא אטום חמצן שחסר בו אלקטרון. החמצן, במאמץ לשלם את החסר, ישאב אלקטרון ממקור אחר. כאשר רדיקל חופשי "גונב" אלקטרון, הוא יוצר שרשרת של תאים פגועים, תהליך שניתן לעצור רק באמצעות נוגדי חמצון. רדיקלים חופשיים נמצאים בכל סביבה שלנו, ומקורם העיקרי הוא באוויר שאנו נושמים. אין לנו אפשרות להימנע מפגישה עמם, אך ניתן להתמודד עמם באמצעות נוגדי חמצון.

מי אלקליין אינם רק מסוגלים למנוע את פלישת הרדיקלים החופשיים לגוף, אלא גם יש ביכולתם לתקן נזקים שנגרמו על ידי רדיקלים אלו. במים אלקליינים  נמצאים ריכוזים גבוהים של יוני הידרוקסיד שלילי. כל יון הידרוקסיד מהווה חומר נוגד חמצון, המצוי בחיפוש אחר רדיקל חופשי להילחם בו. יון זה מכיל אלקטרון עודף שהוא שואף להעביר הלאה. מסיבה זו, חשוב לא לאחסן מים קנגן בבקבוק לתקופה ארוכה – כיוון שהם עלולים לאבד את תכונותיהם כנוגדי חמצון.

מי אלקליין בתחום הרפואה

מים אלקליינים זכו להכרה ולשימוש בתחום הרפואי, כאשר רופאים בעלי שם עולמי ומומחים בתחומים שונים ממליצים עליהם. החברה היצרנית, אנג'יק, זכתה לאישורים מטעם האגודה היפנית של רפואה מונעת במחלות מבוגרים ומשרד הבריאות והרווחה היפני. בנוסף, מעל 6500 רופאים בדקו את המכשיר ביישומים קליניים עם המטופלים שלהם. בתי חולים רבים ביפן משתמשים במים אלקליינים לטיפולים שונים.

הגוף זקוק למים האלה 

מי אלקליין מציעים פתרון ייחודי למי השתייה והשימוש היומיומי, תוך שיפור בריאות הגוף והעור. עם תכונות אנטי-אוקסידנטיות ויכולת לשפר את ספיגת המזון ולהאיץ את המטבוליזם, מים אלה מבטיחים לא רק טעם טוב יותר אלא גם בריאות טובה יותר.