האם גלי אור יכולים לרפא סרטן?

העולם המודרני, הוליד גילוים מדעיים רבים שהביאו הישגים רבים לאנושות, אבל גם חינך את כולנו, לטפל בבעיות רפואיות, מחלות וכאבים באמצעות כימיקלים. כמאמר הפרסומת "למה לסבול יש אקמול". אבל האמת היא שהאנושות מכירה עוד מראשיתה, צורות טבעיות יותר לריפוי. כאלו הנשענות על כוחות הטבע שסביבנו. השימוש ברפואת תדרים ובגלי אור, הוא אחת הדרכים היעילות והטבעיות לטיפול בסרטן. אם אתם או קרוב לכם סובל ממחלת הסרטן ונואש כבר מהטיפולים הקונבנציונלים, כדאי שתכירו את האור, בקצה המנהרה.

  • עולם התדרים
  • מהי רפואה בגלי אור?
  • האם גלי אור יכולים לרפא סרטן?

עולם התדרים:

טיפול באמצעות תדרים, הוא שיטה שהייתה נהוגה כבר בימי קדם (רפואה הודית, סינית, קבלה) ונעשה בו שימוש לריפוי סרטן, כבר לפני יותר מ-90 שנה. ידע זה,  נזנח עם התפתחות המחקר המדעי, שגילה כלפיו חשדנות רבה. בעשורים האחרונים וביתר שאת עם גילוי מכניקת הקוונטים, רפואת גלי האור מקבלת יותר הכרה ממסדית.

בשנות ה-30 של המאה הקודמת, בזכות תגליות של פיזיקאים כמו כמו טסלה ואיינשטיין שקבעו כי היקום הוא אנרגיה המתבטאת ברטטים הנבדלים זה מזה בתדריהם השונים, החלו גם חוקרים ומדענים לגלות את עולם הריפוי בתדרים. אחד מהם הוא המדען האמריקאי, ד"ר ריימונד רייף שכבר לפני 90 שנה בנה מכונת תדרים וטיפל בעזרתה בהצלחה, בחולי סרטן. באמצעות המכונה, הוא שידר לחולי הסרטן תדר נגדי לתדרים של התאים הסרטניים, גרם להם להתמוסס ולהיעלם וכך ריפא אותם. הממסד המדעי, שקיבל בהתלהבות גדולה את גילוייו של רייף בהתחלה, בהדרגה החל מתנער ממנו ומסתייג מהישגיו.  שכן השיטות של רייף יתרו לחלוטין את הטיפול הקונבנציונלי בסרטן.  למרות זאת, חוקרים ומדענים רבים המשיכו לטפל באמצעות הטכנולוגיה הזו, מבלי לקבל את הכרת הממסד המדעי. בשנים האחרונות , שיטת טיפול זו מוכחת בכלים מדעיים וקשה להתעלם ממנה.

מהי רפואה בגלי אור?

אור כמו צליל, גם הוא תדר. במרוצת השנים, טכנולוגיית התדרים של ד"ר רייף התפתחה באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם. כיום ניתן לקבל טיפול במכונה המקורית שד"ר רייף פיתח, בתוספת טכנולוגיה חדשנית. המטופל מצוי בקרבה למכשיר התדרים בחדר, אשר שולח באמצעות קרני אור וויברציות, תדרים לכל איברי גופו . למכונת התדרים מחוברת מנורת פלזמה, המשדרת קרני אור שמפיצות תדרים נגדיים, בהדהוד חוזר למעוררי המחלה (חיידקים, וירוסים, פטריות וכ), עד אשר הם מתפרקים. מדובר בטיפול שאינו פולשני, נעשה באמצעות ווי פיי הקולט ומשדר את התדרים מהגוף למכונה וההיפך. גם תדרים של אור ממש כמו תדרי קול, מסייעים לטיפול במחלות שונות ובהן סרטן. מחקרים מהעשורים האחרונים מראים כי שיטת טיפול זו יעילה לטיפול בחרדה ודיכאון, אלצהיימר ופגיעות ראש.

כיצד מטפלים בסרטן באמצעות תדרים?

בשלב הראשון נעשה אבחון של החולה. חולי סרטן נבדלים זה מזה, בסוג הסרטן ובמצב שלו. בשלב הראשון מתקיים אבחון של התדרים בגוף החולה (באמצעות סורק תדרים המספק מיפוי מפורט של התדרים בגוף המטופל). לאחר האבחון נשלחים לחולה  תדרי ריפוי ספציפיים אשר יכולים לטפל בסרטן ולמנוע ת התפשטות התאים הסרטניים.  בעשורים האחרונים, מוצגות ראיות מדעיות הנוגעות ליכולת של תדרים בריפוי מחלות. להלן כמה מהן:  

1.במחקר של אוניברסיטת ארקנסו, ארה"ב שפורסם בכתב העת,  Science Translational Medicine, החוקרים הציגו פיתוח של לייזר אשר יכול לאתר תאי סרטן בדם ולהשמיד אותם. מדובר בטיפול לא פולשני, הנערך על ידי הצמדת מכשיר לייזר לכף היד. אור הלייזר פוגע במולקולות סופגות אור המצויות בתא הדם (כמו למשל המוגלובין), כשהלייזר פוגע בחלבונים, הוא גורם להם לרטוט, הרטט יוצר תנודות ברקמה המתורגמות לגלי קול ואלו מחסלים את התאים הסרטניים.

  1. במחקר של בית החולים איכילוב, ישראל שפורסם ב-2005, נמצא כי ניתן לרפא סרטן עור באמצעות, חשיפת רקמות נגועות, סרטניות לאור אדום בעוצמה נמוכה למשך דקות מספר. בשלב הראשון של הטיפול, מורחים על החולים משחה מיוחדת המכילה חומצה אמינולבולינית. הקרנת האור משפעלת את החומר שנספג בתאים  תוך יצירת רדיקלים חופשיים של חמצן. החמצן מחמצן למעשה את התאים הסרטניים ומשמיד אותם. לרוב, פעולה זו אינה מלווה בתופעות לוואי, למעט תחושת עקצוץ, צריבה או כאב, לטענת הרופאים , 85 אחוזים מן החולים בסרטן העור, יכולים להירפא בדרך זו.
  2. בכנס האמריקאי לחקר סרטן המוח שהתקיים ב-2018 באארצות הברית, הוצגו מחקרים לפיהם כ-30% מהחולים בסרטן זה אשר טופלו בטכנולוגית תדרים, שיפרו דרמטית את תוחלת החיים שלהם והפחיתו את הסיכון למות מסרטן זה , ב–35%.

מקורות:

  1. https://davidson.weizmann.ac.il/online/sciencenews/%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%96%D7%A8-%D7%A9%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%93-%D7%AA%D7%90%D7%99-%D7%A1%D7%A8%D7%98%D7%9F-%D7%91%D7%93%D7%9D