סובלים מכאבי גב? פריצות דיסק? משרירים תפוסים? הגיע הזמן להתהפך!

כאבי גב הם אחת הסיבות השכיחות בגינם אנשים פונים לקבל טיפול רפואי. בין אם הכאבים נובעים מפריצת דיסק, דלקת, או פגיעות ופציעות, הם גורמים לשיבוש ביכולת התפקוד היומיומית ומגבילים את התנועה. 80 אחוז מבני האדם יסבלו מכאבי גב במהלך חייהם. רק בארה"ב הנזקים הכספיים שנגרמים בגלל כאבי גב תחתון, מוערכים ב-100 מיליארד דולר. רבים מהסובלים מכאבי גב מתמודדים במשך שנים עם הכאבים. לאחרונה יותר ויותר מטופלים גילו את היתרונות של טיפול פיזיותראפי באמצעות מיטת היפוך.

החוליות שלנו בגוף מופרדות באמצעות דיסקים המאפשרים את הגמישות שלהן ואת התזוזה מצד לצד. הדיסקים מתפקדים גם כבולמי זעזועים של עמוד השדרה. כאשר יש עומס רב על החוליות, בשל נשיאת משאות כבדים, או פעילות גופנית מאומצת, הטבעות המקיפות את הדיסקים פורצות החוצה וגורמות למה שמכונה, פריצת דיסק. שימוש במיטת היפוך, הוכח כיעיל מאוד בטיפול בבעיות אלו.

איך זה עובד?

המטופל שוכב על המיטה, אך הוא קשור אליה במהופך (הראש למטה והרגליים למעלה), והמיטה מורמת. כך לא נוצר עומס על החוליות והשרירים. השכיבה בהיפוך גורמת ליצירת ריווח בין החוליות בגב, מה שמוריד את הלחץ על הדיסקים ואת העומס על החוליות וכך מפחית את כאבי הגב.

טיפול במיטת היפוך נמשך כמה דקות. הוא עוזר להרגיע את השרירים, למתוח ולהאריך אותם. ההיפוך של הגוף, גורם להגברת זרימת הדם ולהאצת תהליך חילוף החומרים. כך מוזרים לשרירי הגב הכוחות הטבעיים שלהם,  שנשחק לאורך זמן ממאמץ, ישיבה והליכה לא נכונים ועומסים.